Türk kültür balıkları sahip olduğu üstün lezzeti, uyguladığı yüksek balık sağlığı ve refahı standartları sayesinde elde etmiştir.

" Türk kültür balıkçısı bilir ki müşteriler ve tüketiciler tarafından kalite, izlenebilirlik

ve menşei talep edilmektedir. Bu nedenle iç piyasa ve dış piyasada

gerekli olan kalite standartlarına haizdir. "

Dünya’nın en çevre dostu balık yetiştiriciliğinin Türkiye denizlerinde yapıldığını biliyor muydunuz?

 Türkiye’de denizlerde deniz balıkları yetiştiriciliği yapan tüm işletmeler kıyıdan en az 0.6 deniz mili uzaklıkta, en az 30 m derinlikte ve en az 0.1 m/sn akıntı hızına sahip, yüksek kalitedeki açık deniz sularında yetiştirilmektedir. Ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenli olarak izlenmekte ve denetlenmektedir. Yine karbon salınımı tavuk ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine göre çok düşüktür. Balıklarımız yüksek kalitede eksruder yemlerle beslenmekte, balık sağlığı ve refahına azami derecede dikkat edilmektedir. Üreticilerimiz çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve yüksek standartlarda üretim yapmanın sorumluğu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

İLETİŞİM

     Güllük Mahallesi,

      270 Sokak, No:5, Kat:1

   Güllük, Milas, MUĞLA

  0 252 522 4224 

 0 533 690 9433

info@muglakulturbalikcilari.com

“Bu Web sitesi (www.muglakulturbalikcilari.com) Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Muğla Kültür Balıkçıları Derneği  sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.”